0 0

کرونا آزمایشی بود تا بتوانید بفهمید که !

کرونا آزمایشی بود تا بتوانید بفهمید که !
کرونا آزمایشی بود تا بتوانید بفهمید که چقدر درآمدتان به حضور فیزیکی تان وابسته است ! شیوع بیماری کرونا باعث بروز مشکلات اقتصادی فراوانی برای اکثریت شرکت ها شده است. دلیل اینکه کارکنان می بایست در منازل قرنطینه می‌شدند بسیاری از کارها انجام نشد اما در این میان شرکت های هم بودند که بدون مشکل و با شرایط بهتر و درآمد بیشتر همچنان به کار خود ادامه دادند. اما باید تفاوت این دو گروه  چیست؟ شیوع بیماری کرونا و قرنطینه شدن در منزل علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان و عدم امکان حضور در محل کار می تواند از دید دیگر دارای مزایای بسیاری هم باشد. اولین و مهمترین مزیتی که بیماری کرونا برای ما ایجاد نمود این است که فکر کنیم آیا بدون حضور در محل کار هم می‌توانیم درآمد داشته باشیم یا به زبان بهتر بگوییم چقدر درآمد ما به حضور فیزیکی مان وابسته است. چه باید کرد؟ آیا زمان آن فرا نرسیده که فکر کنیم و راه حلی مظمئن برای خود پیدا کنیم . اگر بتوانیم کار خود را به صورت دورکاری انجام دهیم در صورت وجود زیرساخت‌های لازم چه مزیت هایی برای ما دارد؟
 1. هزینه های مربوط به ملزومات اداری و سیستمی را در دفتر کار کاهش می‌دهد
 2. فضای مورد نیاز برای دفتر کار را کاهش می دهد
 3. هزینه ملزومات مصرفی از قبیل کاغذ، برق، آب، و … را کاهش می دهد
 4. ترافیک جاده‌ای را کاهش می‌دهد
 5. آلودگی هوا را کاهش میدهد
 6. و …
با توجه به مزیت های گفته شده در صورت وجود زیرساخت خوب ، دورکاری فواید بسیار زیادی از نظر اجتماعی و اقتصادی برای ما و سایر هموطنان ما دارد. پس باید به دنبال یک زیرساخت مناسب برای دورکاری باشیم اما چیزهایی که به عنوان یک کاری خود مورد نیاز است عبارتند از
 1.  امکان پاسخگویی به تلفن های کاری تلفن های دفتر
 2.  امکان ارتباط رایگان بین پرسنل
 3.  امکان انتقال تماس بین همکاران و کارکنان
 4.  امکان انتقال اطلاعات بین همکاران
 5.  امکان نظارت بر حضور پرسنل در ساعات کاری
 6.  امکان نظارت بر عملکرد پرسنل و نحوه پاسخگویی به مشتریان
 7.  امکان دریافت گزارشات روزمره از نحوه عملکرد پرسنل
 8.  امکان بررسی شکایات به وجود آمده بر اساس زیرساخت های موجود
با توجه به سوالات مطرح شده و امکانات درخواست شده آیا زیرساختی در کشور وجود دارد که بتواند تمامی این پرسش را پاسخ داده و این راهکارها را در اختیار کارفرمایان قرار دهد؟؟؟ در صورت وجود این زیرساخت‌ها شرکت من از نظر ساختاری به بلوغی رسیده است که بتواند با دورکاری فعالیت های روزمره خود را انجام دهد؟؟ کدام یک از بخشهای شرکت می‌توانند به صورت دورکاری کار کنند؟ اکثر شرکتها داره واحدهای فروش، پشتیبانی آنلاین، کانسنتر و … می باشند به جز واحد های تولید، کنترل کیفیت، انبار و چند واحد دیگرکه نیاز به حضور فیزیکی افراد دارند در سایر موارد می‌توان از دورکاری و سیستم‌های نظارتی استفاده کرد یک مثال ساده میزنم تصور کنید شما خواهان استخدام یک نیروی جدید در شرکت خود باشید. این نیرو نیازمند صندلی ، میز ، ملزومات اداری و … و از همه مهمتر فضایی برای قرارگیری این وسایل دارد. با توجه به هزینه های موجود به نظر شما هزینه استخدام یک نیرو قبل از ورود آن نیرو به شرکت چقدر است؟ در صورتیکه شما قصد ایجاد زیرساخت دورکاری داشته باشید فقط و فقط با هزینه یک نیرو می توانید سیستم دورکاری خود را فعال کنید و نیرو های متعددی را در منزل مشغول به کار کنید این امکان وجود دارد که شما بتوانید کارکنان خود را به صورت کنفرانس و آنلاین آموزش داده و آنها را مشغول به کار کنید این یعنی این که  شما برای جذب یک نیرو نیاز به خرید ملزومات فراوان نداشتهو نیروی شما با استفاده از یک کامپیوتر شخصی و حتی یک گوشی هوشمند می‌تواند به عنوان نیرویی شما مشغول به کار شود  اما ملزومات یک دوره کاری خوب چیست ؟ اول وجود سیستم تلفنی که بتواند علاوه بر پاسخگویی به تلفن های ورودی شرکت این امکان را برای سایر بخش‌های ایجاد کنند که بتوانند با یکدیگر به صورت رایگان صحبت کرده و یا تماس ها را به هم منتقل نمایند و یا با شماره های شرکت به مشتریان تماس بگیرند دوم فضای ابری که بتواند همه مشترکان بدون اینکه اطلاعات شرکت را در سیستم‌های خود ذخیره کنند از این فضای ابری استفاده کنند و کلیه اطلاعات  ما بینمش کارشناسان به اشتراک گذاشته شود پس بهتر است به جای اینکه منتظر بهبود شرایط بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باشیم از همین الان به فکر ایجاد زیرساختی مناسب برای دور کاری خوب و به کار گماردن همکاران خود باشیم.
مطالب مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *